Hikaye kitapları çocukların eğitiminde önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu yaşlarda kelime dağarcığı az olduğu gibi bir metni okuma hızı da yavaştır. Bunları geliştirebilmek için masal kitaplarının büyük bir önem taşır.

Kitap Sev, farklı yaş gruplarına uygun birçok kitap sunmaktadır. Her biri yaş gruplarına özel bir şekilde anlatıma sahiptir. Renkli ve görselli yapılarıyla eğlenceli bir yapısı yer almaktadır. Örneğin dördüncü sınıfa giden bir çocuğunuz varsa, 100 temel eserden seçmeler bunlardan bir tanesidir. Bu kapsamda,

 1. Seksen Günde Devri Alem – Jules Verne,
 2. Tom Sawyer – Mark Twain,
 3. Define Adası – Robert Louis Stevenson,
 4. Ömer’in Çocukluğu – Muallim Naci,
 5. Bağrı Yanık – Ömer Mahmut Yesari,

Eserleri yer almaktadır. Bunların farklı masal kitapları da vardır. Tümünü inceleyebilir, aralarından çocuklarınıza en uygun olanlarını keşfedebilirsiniz.

1. ve 2. Sınıflar için Özel Hikaye Kitapları

Eğer çocuğunuz 1 veya 2. sınıfa gidiyorsanız, Kitap Sev çocuklarınıza bu kapsamda farklı hikaye kitapları sunmaktadır. Masallar her birine değiştirilse de ana özellikleri şöyledir;

 1. Resimlerle süslenmiştir.
 2. Büyük boy ile sunulmaktadır.
 3. Tüm masallar birbirinden eğlenceli bir yapıya sahiptir.
 4. Dik temel harfler ile süslenmiştir.

Bunun yanı sıra sayfalarla ilgili sorunlar da bulunmamaktadır. Tüm hikayeler, çocukların yaş gruplarına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Çocukların Kendilerini Geliştirebileceği Hikayeler

Çocuklar için sunulan hikaye kitapları sadece onlara eğlenceli zaman geçirmeyi amaçlamaz. Bunun yanı sıra bir şeyler öğretmeyi hedefler. Kitap Sev tarafından size sunulan masallar, çocuklar içni şu gibi konuları da işlemektedir;

 1. İnsanlar ile ilişiler
 2. Dostluk ve arkadaşlık kavramları, bunların önemi
 3. Nerede nasıl davranılması gerektiği
 4. İnsan ilişkilerinde nelere dikkat edileceği

Böylece kendilerini daha iyi geliştirmeleri, neyin doğru ve yanlış olduğunu anlamaları amaçlanır. Eğer en iyi hikaye kitapları nelerdir diyorsanız kitaplar kategorimizde birbirinden farklı seçenekleri zorluk çekmeden görebilirsiniz.

Her birini ister tek isterseniz set olarak alabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun okumasını geliştirebilir, kelime dağarcığını arttırabilir ve değerleri, doğru ve yanlışları daha iyi öğretebilirsiniz.

Çocuk İlkokul Kitapları

Burun Macerası Çocuk Kitabı

75.00

Çocuk İlkokul Kitapları

Çocuklar İçin Keyifli Matematik

50.00

Çocuk İlkokul Kitapları

Zeka Geliştirici Çocuk Kitabı

90.00

Çocuk Kitapları

Orman Temalı Hikayeler

120.00

2. Sınıf İngilizce Kitapları

2. Sınıf İngilizce 5’li Bee Boo Seti

80.00
200.00
150.00
150.00
480.00
150.00
140.00